Grupa wsparcia dla osób w kryzysie choroby oraz ich rodzin.

W ramach Projektu Regionalne Pogotowie Kryzysowe zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w grupie wsparcia prowadzonej przez pedagoga, psychoonkologa oraz osobę, która pokonała kryzys emocjonalny choroby nowotworowej - Ilonę Filipiak.

 

Bywa, że życie zaskakuje nas scenariuszem, którego nigdy nie chcielibyśmy poznać. Diagnoza choroby, często określanej mianem nieuleczalnej albo nawet śmiertelnej, paraliżuje. Odbierasz wynik i wiesz, że już go nie zaczarujesz, wali Ci się cały świat.

Jeśli jesteś na życiowym zakręcie, jeśli wypłakałeś już wszystkie łzy....i potrzebujesz wsparcia zapraszamy na spotkania do Klubu Samopomocy. Jesteśmy po to, by pomóc Ci przejść przez drogę, która może nie będzie łatwa, ale na pewno do pokonania. Przyjdź jeśli czujesz strach przed chorobą i nie potrafisz wyprosić go ze swojego świata. A może brakuje Ci informacji o sposobach i możliwościach leczenia, jesteś gotowy na podjęcie walki tylko nie wiesz jak się do niej uzbroić?
Jesteś osamotniony ze swoim cierpieniem, nie masz komu opowiedzieć o rozterkach, jesteśmy właśnie dla Ciebie.

Choroba to nieproszony gość, która dezorganizuje życie całej rodziny. Wszystko nagle zaczyna się kręcić wokół jednego tematu. Działasz pod wpływem adrenaliny, która sprawia, że nie odczuwasz nawet potrzeby snu... przychodzi jednak taki moment, kiedy i Tobie zaczyna brakować sił. Ukrywasz się w kącie ciemnego pokoju, by uronić kilka łez, łez bezsilności i bezradności. Tam przecież ktoś na Ciebie liczy, a Tobie już brakuje pomysłów, chcesz żyć jak dawnej. Złość, żal, może nawet agresja zaczynają wkradać się w życie...nie pozwól im się rozwinąć. Przyjdź do nas....razem przez to przejdziemy. Śmierć to często temat tabu, a ona jest i będzie. Straciłeś bliską Ci osobę, tęsknota odbiera chęci do życia, a przecież żyć dalej trzeba....tylko jak? To pytania na które razem postaramy się znaleźć odpowiedź, tylko zaufaj nam i zrób pierwszy krok....gdyż zdrowie zaczyna się w Twojej głowie.
Zapraszamy

 

Planowane rozpoczęcie spotkań grudzień 2021r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu w Klubie Samopomocy Punktu Regionalnego Centrum Kryzysowego.

Informacje pod numerem Punktu Regionalnego Centrum Kryzysowego w Wałczu: 720826500, 673450537 (koordynator projektu Katarzyna Wierzbińska) lub w sekretariacie PCPR w Wałczu.