Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu informuje, że w ramach otrzymanej dotacji celowej z budżetu Wojewody Zachodniopomorskiego na realizację zadań wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej oraz postanowieniami Rządowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej na lata 2024 -2030, prowadzi nabór uczestników do ,,Programu psychologiczno – terapeutycznego dla osób stosujących przemoc domową na rok 2024”.
Program realizowany będzie w okresie kwiecień – maj 2024 r. i mogą w nim uczestniczyć mieszkańcy Powiatu Wałeckiego zgłaszający się samodzielnie lub skierowani przez podmioty i instytucje, którzy ukończyli program korekcyjno – edukacyjny
dla osób stosujących przemoc domową.


Głównym celem program jest rozszerzeniem oferty oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych skierowanych do osób stosujących przemoc domową, cele szczegółowe to:
- koncentracja na kliencie jako podmiocie oddziaływań, jego sposobie funkcjonowania, myślenia oraz przeżywania,
- utrzymanie efektów uczestnictwa w programie korekcyjno-edukacyjnym,
- wgląd w stosowane przez siebie osobowościowe mechanizmy funkcjonowania,
- nabywanie umiejętności rozpoznawania i konstruktywnej ekspresji uczuć,
- zwiększanie samoświadomości sfery emocjonalnej i wartości,
- zwiększanie pozytywnych zasobów i adaptacji w codziennym funkcjonowaniu.


Zgłoszenia do programu przyjmowane są w PCPR w Wałczu, przy Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 54 w terminie do 29 marca 2024 roku w godzinach pracy instytucji oraz drogą elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Katarzyna Wierzbińska tel. 720826500, 673450537.